ŠKOLENÍ PRO LEKTORY

PŘIJMI VÝZVU!

Jsi zvědavý/á? Dovedeš si hrát? Umíš improvizovat a vždycky si poradíš? Nevadí ti nepohodlí, déšť ani bahno? Věříš, že chodit s dětmi ven má smysl? Chceš s nimi znovu zažít prvotní nadšení z objevování přírody? Dokážeš je doprovázet, naslouchat jim a předávat jim své zkušenosti? Pokud jsi alespoň pětkrát odpověděl/a ano, je tohle možná challenge právě pro Tebe!

Pokud se chceš přidat do týmu lektorů našeho outdoorového kroužku Malý průzkumník přírody, vyzkoušej náš školení pro nováčky.

CO TÍM ZÍSKÁŠ?

Během třídenního kurzu si uděláš představu o koncepci kroužku a načerpáš základní informace potřebné pro práci s dětmi v jeho rámci. Předáme ti své zkušenosti s environmentální výchovou a s neformálním vzděláváním dětí, podělíme se s tebou o návody i o základní metodické vychytávky. Čekají tě praktické ukázky badatelského učení a venkovních aktivit s dětmi. Pro jistotu si zopakujeme pravidla bezpečnosti a první pomoci. Probereme různé lektorské přístupy k dětem a předáme tipy a inspirace, kde a jak se dál lektorsky rozvíjet. Sám/a budeš mít příležitost navrhnout, vytvořit a vyzkoušet vlastní průzkumnickou lekci. Po absolvování kurzu získáš oprávnění, díky němuž se staneš lektorem kroužku Malého průzkumníka přírody, což znamená, že se přidáš do našeho týmu.

Tím naše spolupráce nekončí, ale začíná. Lektoři mají k dispozici materiály, které tvoří základní koncept kroužku, a pravidelně je doplňují a rozšiřují. Všichni se průběžně dál vzděláváme, vyměňujeme si zkušenosti ve facebookové skupině i naživo během společných setkání, která se konají nejméně třikrát ročně. Vzájemně si poskytujeme kolegiální podporu.

KDE A KDY SE KURZ KONÁ?

Kurz probíhá v jurtě a na zahradě Lesní mateřské školky Šárynka v krásném prostředí Ekodomova v Podbabě na Praze 6. Obvykle se koná třikrát ročně. Jak se k nám dostanete?

Další školení se uskuteční v termínu 17. – 19. května 2024 a poté 6. – 8. září 2024

Chcete vědět, jak probíhalo poslední školení?

Školení začíná v pátek odpoledne. Poté spolu strávíme celou sobotu i neděli, přibližně od 9,00 do 18,00 hodin.

KOLIK TO STOJÍ?

Zájemci o kurz zaplatí rezervační poplatek 2 500 Kč (studenti 2 000 Kč), tyto peníze dostanou zpět za předpokladu, že úspěšně projdou kurzem a zůstanou našimi stálými lektory. Přihlaste se prostřednictvím přihlašovacího on-line formuláře. Přihláška se stává závaznou po doručení rezervačního poplatku na náš účet.

CHCETE S NÁMI BÝT V KONTAKTU? SLEDUJTE NÁS!